Częste wzóry budowy maila

Jakie są często budowane adresy mailowe w firmach?
A może szukasz dla nowej firmy wzór maili?
Często zauważam różne wzory, oto kilka z nich 🙂

używane skróty:
I – pierwsza litera imienia
N – pierwsza litera nazwiska (jedno członowe)
Imie – imię użytkownika
Nazwisko – nazwisko użytkownika (jedno jak i dwu członowe)

wzory:

Imie@examples.pl
ImieNazwisko@examples.pl
Imie.Nazwisko@examples.pl
INazwisko@examples.pl
I.Nazwsiko@examples.pl
Nazwisko@examples.pl
NazwiskoImie@examples.pl
Nazwisko.Imie@examples.pl
NImie@examples.pl
N.Imie@examples.pl
NazwiskoI@examples.pl
Nazwisko.I@examples.pl
ImieN@examples.pl
Imie.N@examples.pl

najczęściej do rozdzielenia używa się kropek, ale mogą być używane też inne znaki, jak podkreślenie (_) np. Imie_Nazwisko@examples.pl albo znak myślnika (-) np. Imie-Nazwisko@examples.pl
Zdarza się, że w danej firmie są dwie osoby o tym samym nazwisku i imieniu, to można spotkać, że do danego wzoru przed małpką tj. @ dodaj się cyfrę, najczęściej jest to cyfra 2, np. Imie.Nazwisko2@examples.pl

Uwaga! w GMAIL-u kropki są ignorowane, więc adres mailowy w @gmail.com Imie.Nazwisko@… jest to samo jak ImieNazwisko@
kropka w serwerach Gmail są używane w celu polepszenia czytelności adresu
Dodatkowo w Gmail, można dodatkowo w nazwie konta używać plusa (+) który przekazuje dodatkowe informacje np. Imie.Nazwiko+InformacjaBezSpacjii@… czy ImieNazwiko+InformacjaBezSpacjii@… dojdą do użytkownik 😀

linki:
http://www.pocztowe.info/adres_email.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 14 =